Виховна робота

Свято Нового року      ( 2020 рік)



Написання листів
 Діду Морозу:

Тема:  Написання листа Діду Морозу


Мета:  навчити  грамотно   і   правильно писати  листи ,  дотримуючись композиційної   єдності , послідовно   викладати   свої   думки   на   папері ;  розвивати   зв’язне   мовлення   школярів,   їх вміння   користуватися   «Тлумачним   словником» ,   правильно   вимовляти   слова   іншомовного   походження , розвивати   інтерес   до   традицій   та   звичаїв   українського   народу ;  виховувати   ввічливість ,   повагу   до  старших.

Обладнання:  конверти ,   зразки   листів ,  ялинка
                                                      Основний зміст бесіди
І. Мотивація   навчальної   діяльності. Повідомлення 
теми, мети 
 Ось і наближається всіма улюблене свято - Новий рік! Ще зовсім недавно різнобарвне листя шуршало під ногами, викликаючи легкий смуток від того, що літо пройшло, і здавалося, що осінь і дощі ніколи не закінчаться. Але якось несподівано швидко пролетіли осінні місяці, і грудень впевненим рухом передав всю владу в руки Зими.
1. Гра « Є початок - дай кінець»
2.-  Діти,а ви знаєте загадки ,вірші про зиму?( розгадування загадок)
3.Кросворд.
Діти з нетерпінням чекають, коли 31 грудня годинник проб'є 12 і під гарно прикрашеною ялинкою будуть лежати подарунки від Діда Мороза. Але як він дізнається, що саме ви хочете отримати в подарунок? Адже у всіх дітей такі різні мрії і побажання, а хочеться догодити кожному! Так от, щоб полегшити завдання дідусеві, напишіть йому листа. Так-так, лист! У ньому поділіться своїми мріями і бажаннями, розкажіть, що б ви хотіли отримати в якості подарунка. 
Отож,   тема   нашого   уроку: Написання листа Діду Морозу.
 Ви   навчитеся   правильно   і   грамотно    оформляти   листи .  
ІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
Скільки   чоловік   щонайменше   можуть   брати   участь   в   листуванні?
Це—адресат   і    адресант.  Звернімось   по   допомогу   до   «Тлумачного   словника»   і   з’ясуємо    значення   цих   слів   іншомовного    походження 
.
   Адресат—той ,   кому   призначено    лист .
Адресант—той ,   хто   надсилає   лист .
Лист—це    особливий    вид   творчості .    Уміння   написати   листа   означає   визначити   його    зміст ,   композицію ,    вибрати   потрібні    слова   і  словосполучення,    правильно    написати   адресу    на    конверті  .
 Композиція   листа  Листи   здебільшого   складаються    з   таких   частин :
початок :   звертання   до   того ,   кому   адресовано   лист  (любий   друже,   дорога   сестричко,    шановний   добродію,    вельмишановний   пане ) ;
основна частина:  зміст листа ;
кінцівка :  слова ввічливого типу ( з повагою, пиши мені, на цьому закінчую, на все добре, до скорої зустрічі); підпис, число.
III.Закріплення  нового матеріалу.
1.Пишемо лист Діду Морозу 

Починаючи лист, не забудь привітати дідуся. Ні в якому разі не пиши відразу «я хочу», «подаруй мені». Щоб послання було написано за всіма правилами і сподобалося дідусеві, постарайся, щоб у ньому не було помилок і помарок. Після привітання напиши трохи про себе: як тебе звати, де живеш ти, що робив цілий рік, і, звичайно ж, що б хотів отримати в подарунок. В кінці листа обов'язково попрощайся, вкажи дату, коли написали лист і зворотну адресу, щоб дідусь зі своїми помічниками знав, куди йому везти подарунки.
2.Зразок листа 
Якщо ти ще не впевнений, що зможеш написати лист правильно, тоді
читаю зразок
«Здрастуй, Дідусь Мороз! Мене звуть Настя, мені 7 років. Ми з батьками живемо в Черкасах. Мені дуже подобається це місто, тому що воно гарне і цікаве. В цьому році я перейшла у другий клас, вчуся добре, і батьки мене часто хвалять. Мені дуже подобається займатися танцями і грати на фортепіано. А ще я плету фенечки з бісеру. У цей Новий рік мені б дуже хотілося отримати від тебе в подарунок маленьке пухнасте кошеня, я буду піклуватися про нього і любити! Мама з татом не проти, тому хочу тебе попросити здійснити мою мрію! Дуже чекаю на відповідь, з повагою Наст
я.
3. Ознайомлення із поняттям «адреса», «індекс». А тепер, щоб лист потрапив до Діда Мороза,  його потрібно відправити за вказаною адресою.
 —Що таке адреса?
Адреса—позначення місця проживання особи чи перебування установи.
Після того, як ви напишете адресу, обов’язково має бути індекс.
Індекс—це цифрове позначення кожного населеного пункту.
ІІІ.  Підсумок бесіди.
1.Читання власних листів Діду Морозу.
2.Поява казкового героя ( зайчика з ялинкою,яку він приніс дітям ,як гостинець,а листи передасть Діду Морозу.)
- До побачення.
"Птахи - наші друзі"



Свято " Ходить по землі Святий Миколай"













Немає коментарів:

Дописати коментар

 Презентація досвіду  (2017-2021 н.р.)