Заходи в 2019-2020 навчальному році

Тема: Азбука міста


Мета: Ознайомити учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпити і актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях; розвивати пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулицях, бажання дотримуватися правил дорожнього руху.


Обладнання: Плакати «Пішохідні переходи», модель світлофора, емблеми команд, костюм «Світлофора», дорожні знаки, зелені фішки для команд, ілюстрації для запитань і загадок,
закладинка ори гамі.

Хід уроку

 

І . Організаційний момент

- Доброго дня, діти! Усміхніться і починаємо наш захід.

1. Читання вірша

АЗБУКА МІСТА

Місто, в якому з тобою живем

Можна по праву зрівнять з букварем,

Азбука вулиць, розкривши для нас

Місто, уроки дає повсякчас.

Ось вона, азбука – треба всю знать, -

Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять,

Азбуку міста завчи до ладу,

Щоб не потрапити раптом в біду.

          Я. Пішумова

 

ІІ. Повідомлення теми і мети

Сьогодні ми з вами не просто будемо закріплювати правила переходу вулиці, а проведемо змагання.
- Багато з вас ходять до школи самостійно, без дорослих, тому ви всі повинні пам’ятати такі правила: шлях до школи вибирайте найбезпечніший, на якому менше переходів через вулицю чи дорогу. Коли йдете вулицями міста, будьте обережними! Не поспішайте! Йдіть тільки правим боком тротуару, чи узбіччям. Не виходьте на проїзну частину вулиці чи дороги. Проходячи повз ворота, будьте особливо обережні! З воріт може виїхати автомобіль. Переходь вулицю тільки по пішохідних переходах. Перед тим, як переходити вулицю, подивіться ліворуч. Якщо проїзна частина вільна – йдіть. Дійшовши до середини вулиці, зупиниться. Тепер подивіться праворуч. Якщо проїзна частина вільна, продовжуйте перехід. Якщо вулиця регулюється світлофором, обов’язково зверніть увагу на його кольори. Всі ми є пішоходами, тому повинні знати правила переходу вулиці і дотримуватися цих правил.

 

 

ІІІ. Основна частина


1. Формування  команд

Хто з дітей відповідає правильно, виходить до команди.

1 Саморушний чотирохколісний транспортний засіб. (Автомобіль)

2Загальна назва автобуса, трамвая, тролейбуса. (Громадський транспорт)

3 По рейках біжить – на поворотах деренчить. (Трамвай)

4 Багатомісний автомобіль для перевезення пасажирів. (Автобус)

5 Підземний вид громадського транспорту (Метро)

6 Смуга землі, призначена для пересування транспорту і пішоходів. (Дорога)

7 Хто продає квитки в громадському транспорті? (Кондуктор)

8 Улюблений транспортний засіб відчайдушних дітлахів, для їхди на якому потрібно відштовхуватися ногою. (Самокат)

9Людина, що їде на транспорті, але не за кермом. (Пасажир)

10 Сходинка-чарівниця в метро. (Ескалатор)

11 Сходи на морському судні. (Трап)

12 Безквитковий пасажир (Заєць)

13 Автомобіль, якому не страшні найгірші дороги. (Всюдихід)

14 Місце роботи водія в автомобілі, автобусі, тролейбусі, трамваї. (Кабіна)

2.  Представлення команд


У нас дві команди – «Пішоходи» і «Водії». Ви будете змагатися між собою за право називатися «Кращим знавцем Правил дорожнього руху». Команди, відрекомендуйтеся.


Командир команди «Пішоходи»:
- Команда, наш девіз!
Учні команди: Наша команда знає багато!
Кажуть про нас: «Гарні малята!»


Командир команди «Водії»:
- Команда, наш девіз!
Учні команди: Ми обіцяємо гарно змагатися,
Будемо кращими називатися!

 

Судити змагання буде вельми шановне журі :

Ірина Геннадіївна та Юлія Олексіївна.

 

 

І конкурс  -  Гра « Хто Я»

По кожному учаснику, по черзі , діти виходять в перед і запитаннями вгадують, хто чи що зображено в них на карточці.

Команді « Водії» вгадати транспортний засіб, а команді « Пішоходи» - професію людини , яка переходить вулицю.



ІІ конкурс -  Вікторина


- Кожній команді я ставитиму запитання, а ви повинні якнайшвидше на них відповідати. За правильну відповідь – зелена фішка. І так, почнемо.
1) Як називаються вулиці біля нашої школи?
2) На якій вулиці розташована наша школа?
3) Що таке проїзна частина? (Елемент дороги, призначений для руху транспортних засобів).
4) Що таке тротуар? (Елемент дороги, призначений для руху пішоходів).
5) Що таке перехрестя? (Місце перехрещення доріг на одному рівні).

6) Що таке пішохідний перехід? (Ділянка проїзної частини, призначена для руху пішоходів).


1) Який рух транспорту встановлено в Україні? (Правосторонній).
2) Що таке «зебра»? (Спеціальна дорожня розмітка пішохідного переходу).

3.Людина, яка їде в транспорті. (Пасажир)
4. Людина, яка йде тротуаром. (Пішохід)
5.Людина, яка керує автомобілем. (Водій)
6.Підрозділ міліції, який відповідає за безпеку руху на дорогах. (ДАІ)

 

 

ІІІ конкурс  - Пазлодром

За свистком потрібно командам зібрати пазли про дорожній рух.

Яка команда швидше впорається – та і перемогла.

 

Зустріч зі «Світлофором»
Заходить «Світлофор» (хлопчик в костюмі)


- Здрастуйте, діти! Це тут урок з правил дорожнього руху? 
(Відповіді дітей). Діти, хто я? Що ви знаєте про мене? (Відповіді дітей).
- Я - ваш добрий друг Світлофор. Не дивіться, що я такий маленький. Я вже досить старий і дуже багато знаю. Більше ста років я допомагаю людям переходити вулицю. Сьогодні мені дуже захотілося зустрітися з вами і дізнатися, чи ви вже знаєте правила вулиць і доріг.


Учні читають вірші:
1. Як переходиш вулицю, на розі зупинись

І перш за все уважно на мене подивись.

Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема.

Трикольорове око я маю недарма.

2. Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю,

З малими дітьми в схованки я гратись не люблю.

В роботі я суворий і стриманий завжди

Тролейбуси, машини біжать сюди, туди.

3. Дивлюсь червоним оком, велю спинитись я,

– Одне мені потрібно - це витримка твоя.

4. А блисне жовте око, і ти не поспішай,

Бо жовтий – не зелений: потрапиш під трамвай.

5. Увага – і зелений привітно замигтів.

Він колір найдобріший, щасливої путі.

Розповідь вчителя


З історії світлофора.

-Чому світлофор так назвали? Назва ця походить від двох слів: нашого слова «світло» і грецького «форос» - несе. Отже, у перекладі на нашу мову «світлофор» означає: той, що несе світло. А чи знаєте ви, що світлофори походять від прапорців, якими користувалися залізничники, щоб керувати рухом поїздів? Було три прапорці:червоний, який забороняв рух, жовтий, що закликав до обережності, і зелений, який дозволяв вільно їхати.

Інсценівка вірша О. Кононенка «Весела подорож з братом до дідуся, або знайомство з дорожніми знаками»

У ході виступів учнів учитель демонструє відповідні дорожні знаки.


1-й учень: Світлофор зеленим світить,
Поспішаю, як ніхто – 
З братом їдемо до діда
У новенькому авто.
Ми домовилися вранці,
Він чекає на стоянці.
Ось і я – часу не гаймо,
Заспівав мотор - рушаймо!

2-й учень: Розрослись каштани, липи,
Без зупинки тут не можна
СТОП – ці літери великі
Здалеку побачить кожний.

3-й учень: Брат машину зупиняє,
Озивається до мене:
Світлофор три ока має –
Червоне, жовте і зелене.
Червоне – треба пам’ятати:
Іти не можна – слід чекати.
Мигне жовте, не хвилюйся:
Уважним будь і приготуйся.
Зелене – вітер, сніг чи злива:
Через дорогу йди сміливо.

4-й учень: Нам дорога ще далека.
Брат веде, позаду я.
Знак дорожній «Небезпека»
Застережить водія.
Глянь праворуч, глянь ліворуч,
На дорозі діти - стій!
Дитсадок і школа поруч –
Обережніше, водій!

5-й учень: Я забув! Не вимкнув праску!
От так лихо! Що робити?
Для забудьків знак, будь ласка –
«Телефон» - біжу дзвонити.

6-й учень: Скоро дідове подвір’я,
Дід у нас лісник, отак!
З лісу можуть вийти звірі,
Нам про це говорить знак.
Ми приїхали. Дідусь
На порозі крутить вус,
Йде онуків зустрічати:
- Здрастуйте, ходіть до хати.

7-й учень: Приїздіть у ліс в суботу –
Вистачить для всіх роботи.
Пост ДАІ. Інспектор чемно
Радить пас прилаштувати,
Посміхається приємно:
- Хай частить вам, - каже брату.


ІV конкурс  -  Закладинка для Лисенятка

Участь казкових героїв ( Зайчик і Ведмедик)

          -Ой, лихо?

-Що трапилося.

-Лисеня знову перебігло вулицю на червоне світло світлофора…

-Гралося на проїжджій  частині дороги…

-Ми йому робили зауваження, а він не розуміє.

-Світлофоре, поможи нам.

- Я знаю, хто вам допоможе. Це діти – учні 4-Г класу, у яких я зараз гостюю.

-Діти, допоможите мені?

-Так.

-Зробимо разом закладинку « Світлофор», де кожен колір буде ори гамі Лисенятка.

 

Робота дітей над ори гамі

 

-Які гарні роботи, Лисеняткові сподобається і він буде зі Світлофором товаришувати і дотримуватися правил на дорозі. Дякую вам діти.

 


ІV . Підсумок заходу


- Підсумковий рахунок змагань: _
Перемогла команда ____. Вона і є «Кращим знавцем Правил дорожнього руху». Але незалежно від того, яка команда одержала перемогу, ви всі дуже гарно працювали. І я думаю, що зі мною погодиться і «Світлофор».
- Так, я дуже задоволений, і тому нагороджую обидві команди. Це – знак «Світлофор», щоб ви ніколи не забували про мене і мої кольори.

 
Вчитель: Я вважаю, що ви, діти, не просто змагалися, ви вчилися дотримуватись правил дорожнього руху, правил переходу доріг і кожен з вас буде самим дисциплінованим пішоходом. До побачення.

План

роботи на період атестації

2017 – 2021 н. р.

вчителя початкових класів Говорун Ю.В.

 

Зміст роботи

Рік

1.

Систематично працювати над питанням «РОЗВИТОК У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ МАТЕМАТИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ІННОВАЦІЙНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ ».

2017-2021

2.

Вивчення нормативних документів:

-         Концепція загальної середньої освіти;

-         Закон України «Про освіту»;

-         Державний стандарт початкової загальної освіти;

-         Критерії навчальних досягнень учнів.

2017-2021

3.

Вивчення методичної літератури.

2017-2021

4.

Участь у вебінарах.

2017-2021

5.

Підбір дидактичних матеріалів до уроків.

2017-2021

6.

Підбір розвиваючих, дидактичних ігор.

 

2017-2021

7.

Проходження курсів підвищення кваліфікації:

-         Онлайн-курс «Вчимося жити разом», (2017р.);

-         «Основи здоровязбережної компетентності» (2018р.);

-          Навчання з методики викладання предмета «Основи здоров’я» (КОІППО імені В.Сухомлинського, 2019 р.);

-         «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» (EdEra, 2019 р.);

-         «Програма вчителів початкових класів НУШ» (КОІППО імені В.Сухомлинського, 2019 р.);

-         «Удосконалення організації та змісту навчання для вчителів початкових класів» (КОІППО імені В.Сухомлинського, 2019 р.)

-         «Онлайн-курс  для вчителів початкової школи», 2019 р.;

-         «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (Prometheus, 2019 р.);

-          «Робота вчителів  початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами, асистентів вчителів» (КОІППО імені В.Сухомлинського, 2019 р.)

-          «Робота вчителів  початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами» (EdEra, 2020 р.)

-         « Удосконалення професійної компетентності сучасного педагога» для вихователів групи продовженого дня( КНУ імені М.Остроградського, 2020 р.)

 

2017-    2021

 

Виступи

2017-2021

8.

Виступ на ШМО «Цікаві завдання та методи роботи  з обдарованими дітьми».

2017

9.

Виступ на ШМО «Аукціон методичних ідей».

 

2018

10.

Виступ на ММО « Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів».

2019

11.

Виступ на ШМО « Новинки з курсів»

2019

12.

Виступ на ШМО «Роль вчителя в умовах модернізації початкової школи».

2020

13.

Виступ на ШМО « Новинки з курсів по ГПД »

2020

 

Відкриті уроки, виховні заходи

 

14.

Відкритий урок з читання «Звук л. Позначення його буквою Лл.»

2017

 

15.

Урок мисленнясеред природи «Жовтий лист під ноги пада».

2017

16.

Позакласний захід з математики «Математичний калейдоскоп».

2017

17.

Свято прощання з Букварем «Прощавай, Букварику!»

2018

18.

Усний журнал «Казка в гості завітала » за оповіданнями В.О.Сухомлинського.

 

2018

19.

Урок мислення серед природи «На хмаринці проліта

Осінь люба, золота».

2018

20.

Відкрита виховна година «Без здоров’я немає щастя».

2018

21.

Свято- гра «День Святого Валентина-День Закоханих». 

2018

22.

Урок мислення серед природи «Осінь- чарівниця ».

2019

23.

Урок – змагання «Осінні перегони».     

2019

24.

Усний журнал «Подорож до великої країни маленьких казок» до тижня В.О.Сухомлинського.

2019

25.

Урок  з літературного читання  Л.Українка  «Мамо, іде вже зима»

2019

26.

Відкрита виховна година « Права дитини ».

2019

27.

Урок – проєкт з природознавства «Таємниця червоної планети ».

2020

28.

Урок мислення «Червоно – жовтим осінь багата ».

2020

29.

Відкрита виховна година « Азбука міста»

2020

30.

Відкритий урок з математики  «Читання і запис шестицифрових чисел. Множен­ня і ділення на 10,100, 1000».

2021

 

"Україна – соборна держава"
Мета:виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, державної мови, Привити обов'язок -  берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє.
Обладнання: хліб, сіль, рушник, калина, карта України, олівці.
Хід свята
Вчитель:
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті.
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші складають.
Про ліси і гори, І про синє море,
Про людей і квіти… То скажіть же, діти,
Що це за країна?
Любі друзі, наша святкова зустріч присвячена нашій Батьківщині, країні, у який ми живемо.  Україна – це квітучий край з рутою-м’ятою та барвинком. Україна – це милозвучна рідна мова, вишитий рушник, задушевна лірична пісня та калина біля хати.У наш клас завітали гості щирі,  привітайте в добрий час гостей усмішкою й миром.
                                             Доброго дня вам! Доброго дня нам!
Доброго дня всій Україні!
Найдорожчих гостей в Україні. завжди зустрічали хлібом – сіллю на вишитому рушнику.
Гостей дорогих ми вітаємо щиро, стрічаємо з честю, любов’ю та миром.
(Обходимо всіх з хлібом –сіллю)
    Учень. 1 Є в центрі Європи чудова країна, сягає корінням у сиві часи.
І це – незалежна моя Україна!  Тут гори Карпати, степи і ліси.
    Учень2.  Ґрунти чорноземні, джерела цілющі, озера блакитні та клімат м’який
Козацька слава повік невмируща та шлях до свободи завжди нелегкий.
Учень 3: Батьківщино, Вітчизно, країно моя!
Де б в житті я не був, ти завжди біля мене, зі мною.
Ти – це сонце барвисте, це – ліс, це поля.
Я пишаюсь твоєю красою!
Учень 4.  Ти -  вишневий садок, біля хати червона калина.
Ти – це спів солов’я навесні у гаю, ти це пам’ять віків,
Батьківщина моя, Україна!
Вчитель:  Україна... Скільки у цьому слові любові, тепла, ніжності. Україна – це безкраї простори, мальовнича природа, золоті ниви пшениці, ліси, моря, та ріки. Україна – це квітучі сади, стежина до хати, шепіт вітру і шелест дощу, спів птахів і рожева мальва під вікном. Україна – це росяні світанки, зоряне небо. Краса нашого краю вражає, захоплює, чарує. 
Давайте складемо тематичну «павутинку» до слова Батьківщина. І до слова Україна.
Батьківщина – найдорожча, найкраща, наймиліша, найсвітліша, найрідніша
Україна – суверенна, демократична, незалежна, соціальна, правова.
Вчитель: 22 січня 1919 року в Києві було урочисто проголошено Універсал соборності,в якому говорилось про те. що однині воєдино об’єднаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є єдина, незалежна Українська республіка. Слово соборність включає у себе єдність і згуртованість.
 І от 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Це надзвичайно важлива дата в історії нашої держави. Тепер Україна – одна з найбільших Європейських держав, її площа – 604 тисячі квадратних кілометрів, на ній проживає понад  110 національностей, і всі є громадянами України, які творять сьогодення своєї країни. Отже складаючи павутинку ми сказали, що Україна соціальна, незалежна, демократична, правова, суверенна, а тепер додамо –СОБОРНА.
 Учень: Соборна Україна нині незалежна, як квітка синьо-жовта розцвіла.
 І не згубилася людська любов безмежна до України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала й снагу іти до вільного життя.
Учениця:  Буває часом сліпну від краси, спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси, усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, є – дорога, явори усе моє – все зветься Україна!
Учень .Не вір у те щастя,  що десь в чужині,
Хоч і зове, і кличе,
                                                     На світі є Україна одна –
Там журавлі курличуть.
Я україночка від роду,
Землі цієї я краплинка.
Я – доля рідного народу
Його дитина – українка.
Вчитель: Батьківщина – це також наша культура.  Варто знати, що ніщо так не єднає людей, як пісня. Українська пісня вливає в наші серця ніжність та любов, проростає в них паростками добра і краси.

Входить дівчинка, вдягнена у червону сукню, волосся якої прикрашає калина. Хлопчик: О, а тихто?
Дівчинка –калина:  Я – одна з  улюблених  рослин-символов Украни - Калина. Символ кохання, краси, щастя. Навесні я вкриваюся білим цвітом, а восени палахкочу гронами червоних плодів.
Зацвітає калина, зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна.
То моя Україна, то моя Батьківщина,
Що, як мама і тато -  одна.
Дівчинка:Сплету із квітів я  і сонечка вінок.Я прикрашу віночок жовтою стрічкою – бо жовтий  це  колір хлібного лану – символ мирної праці і достатку. А блакитна… Блакитна стрічка – це символ неба.(Пауза)Мирного неба  над МОЄЮ Україною!
Вчитель: Наше свято підійшло до кінця. Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у щасливе майбутнє України! А зараз кожен з вас розмістить навколо карти України  сердечка щоб наша Батьківщина була захищена любов ю, наших сердець.
Любіть Україну, як сонце, любіть, 
як вітер, і трави, і води… 
В годину щасливу і в радості мить, 
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву, 
вишневу свою Україну, 
Красу її, вічно живу і нову, 
і мову її солов'їну.
Між братніх народів, мов садом рясним, 
сіяє вона над віками… 
Любіть Україну всім серцем своїм 
і всіми своїми ділами.
Для нас вона в світі єдина, одна 
в просторів солодкому чарі… 
Вона у зірках, і у вербах вона, 
і в кожному серця ударі,
Любіть у труді, у коханні, у бою, 
як пісню, що лине зорею…

 Всім серцем любіть Україну свою — 
і вічні ми будемо з нею!



Немає коментарів:

Дописати коментар

 Презентація досвіду  (2017-2021 н.р.)